Kontakt

Vill du veta mer om  bostäder i varvsstaden läs mer hos Peab Bostad.

Är du intresserad av att etablera din verksamhet här, hör av dig till Hanne Birk. 

För pressfrågor, ta kontakt med Elin Fasth

Pia Andersson

VD

pia.andersson@varvsstaden.se

0705-90 61 64

Hanne Birk

Utvecklingschef

hanne.birk@varvsstaden.se

073-384 17 97

Erik Wennerholm

Projektchef infrastruktur

erik.wennerholm@varvsstaden.se

072-533 46 24

Sandra Venebrand

Controller

sandra.venebrand@peab.se

0725-335315

Elin Fasth

Kommunikatonsansvarig

elin.fasth@peab.se

072-533 54 81

Magnus Alfredsson

Projektchef

magnus.alfredsson@varvsstaden.se

070-934 17 12

Om Varvsstaden

Utvecklingsprojektet Varvsstaden och tillhörande markområde samägs av PEAB  och Balder, med Varvsstaden AB som aktör inom stadsutveckling.

Enskilda byggprojekt – kommersiella såväl som bostäder – kommer att genomföras av någon av Varvsstaden AB:s ägare eller till dessa närstående bolag.